Rozszerzone naczynka – jak sobie radzić?

0
134
views

Rozszerzone naczynka krwionośne to problem coraz większej liczby kobiet. Trudno je zakryć, są mało estetyczne, ale są sposoby na walkę z nimi. Wpływ na ich pojawianie się ma wiele czynników. Pierwszy objaw to rumień – zaczerwienienie. Z czasem pojawia się on częściej lub pozostaje na stałe. Skutkuje to powstawaniem wyraźnych i trwale rozszerzonych naczyń krwionośnych, prześwitujących przez cienki naskórek. Zmiany te to teleangiektazje.

cera-naczynkowa

Teleangiektazje są częstą zmianą w układzie naczyniowym skóry. Pojawiają się przede wszystkim u kobiet, gdyż hormony estrogenowe działają na mięśnie naczyń rozluźniająco prowadząc do ich poszerzania się. Może to następować na skutek czynników wrodzonych lub zewnętrznych. Do najważniejszych czynników zewnętrznych zalicza się:

  • częste korzystanie z solarium,
  • częste opalanie się,
  • różnice temperatur, silny wiatr i duża wilgotność,
  • długotrwałe stosowanie maści sterydowych u osób z cienkim naskórkiem i jasną karnacją.

Rozszerzone naczynka można jednak usunąć przy pomocy zabiegów kosmetycznych. Najlepszą w chwili obecnej metodą walki z nimi jest elektrokoagulacja. Wykorzystuje się w niej prąd wysokiej częstotliwości. Specjalna elektroda dotyka naczynek powodując ich zamknięcie się. Cały zabieg odbywa się w sposób mało uciążliwy i nie wymaga rekonwalescencji. Skóra jest jedynie po zabiegu zaczerwieniona i lekko podrażnienia. Proces gojenia trwa od kilku do kilkunastu godzin. To metoda całkowicie bezinwazyjna – nie wymaga bowiem wkłuwania się w naczynia.

Poprzedni artykułDepilacja brazylijska w domu
Następny artykułRumień na twarzy
PODZIEL SIĘ