Leczenie trądziku różowatego

0
139
views

Trądzik różowaty leczenie przebiega najczęściej wielotorowo. Wiele zależy w tym przypadku w jakim stadium jest choroba oraz jak mocno nasilone są jej objawy. Podczas leczenia należy także pamiętać o czynnikach, które mogą zaostrzyć objawy i które trzeba unikać.

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja skóry. Pozwala to na zmniejszenie rumienia oraz ograniczenie innych dolegliwości. Kosmetyki pod żadnym pozorem nie mogą zawierać alkoholu, aby nie podrażnić dodatkowo już wrażliwej skóry. Twarz najlepiej jest osuszać papierowym ręcznikiem. Niewskazana jest też opalanie – zarówno na słońcu jak i korzystanie z solarium. Trądzik różowaty zaostrzają także gorące kąpiele, stres, gwałtowne zmiany temperatury, wzmożony wysiłek fizyczny, często korzystanie z sauny i basenu oraz spożywanie gorących i ostrych potraw.

tradzikrozowaty

Leczenie w znacznym stopniu uzależnione jest od wieku pacjenta i stanu jego zdrowia. Zastosować można m.in. laserowe leczenie rumienia lub zamykanie naczyń. Czasem konieczne jest leczenie chirurgiczne. Najlepiej oczywiście leczenie rozpocząć jest w początkowej fazie. Stosuje się wówczas leczenie miejscowe w postaci kremów i maści. Ponadto stosowane są antybiotyki – na skórze i doustnie. Przyczyną schorzenia bywają bowiem zaburzenia hormonalne lub bakterie powodujące choroby wrzodowe. Podawana jest tez pochodna witaminy A – izotretinoina. Jest skuteczna w momencie kiedy krost jest bardzo dużo. Pod żadnym pozorem nie mogą jednak jej spożywać kobiety ciężarne.