Laserowa depilacja twarzy

0
158
views

Nadmierne owłosienie na twarzy nie jest objawem chorobowym. Mimo to dla wielu osób jest ogromnym utrudnieniem, odbiera pewność siebie i dobre samopoczucie. Wiele kobiet boryka się z problemem niechcianego owłosienia na twarzy, przede wszystkim nad górną wargą i na brodzie. Związane jest to najczęściej z nadmierną produkcją androgenów. Laserowa depilacja twarzy jest dla nich sposobem na pozbycie się włosów z wargi, brody oraz policzków czy szyi. To zabieg bezbolesny, szybki oraz dający trwałe efekty.

Zabieg depilacji laserowej twarzy polecany jest kobietom i mężczyznom, którzy są już zmęczeni klasycznymi metodami usuwania owłosienia. Laserowa depilacja twarzy to metoda droższa niż inne, do tego trzeba wykonać kilka sesji, ale z drugiej strony daje efekty na długi czas. Pacjent podejmuje decyzje odnośnie tego, który obszar twarzy ma zostać zdepilowany. W celu uzyskania najlepszych efektów należy go powtórzyć kilka razy. W zależności od typu włosa, jego grubości, kolorystyki oraz ilości melaniny wykonuje się od 3 do 6 zabiegów. Pomiędzy sesjami konieczna jest około 4-6 tygodniowa przerwa.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowej depilacji twarzy pacjent badany jest przez lekarza. Specjalista bada stan jego skóry oraz rodzaj włosów. Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu są m.in. ciężkie choroby, znamiona, mocna opalenizna, zażywanie niektórych leków (antybiotyki, sterydy, hormony), a także w przypadku kobiet – ciąża. Na depilacje niepodatne są jasne włosy oraz te siwe czy w odcieniach rudości.

Poprzedni artykułHello world!
Następny artykułDepilacja brazylijska w domu
PODZIEL SIĘ